Warsztaty dla szkół i przedszkoli na wsi

Wszystkie grupy dziecięce zapraszamy na warsztaty na wsi dla dzieci.  Możemy przygotować ciekawy i atrakcyjny program dla klas I-IV oraz oraz przedszkoli.

Wśród pomysłów na aktywnie spędzony czas na Kaszubach znaleźć można:

dzien-indianskiej-przygody-agroturystyka-sciernisko

Wioskę Indiańską

w maju, czerwcu, we wrześniu i październiku

Zapraszamy dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli na spotkanie z Wielkim Wodzem w prawdziwym namiocie indiańskim Tipi. Wielki Wódz nada dzieciom indiańskie imiona. Będzie można zrobić totemy indiańskie, pióropusze, a także instrumenty muzyczne. Nauczymy się także indiańskich tańców i okrzyków. Dzieci będą uczyć się strzelać z łuku oraz wykonają swoje indiańskie naszyjniki.

dzien-kuchcika-agroturystyka-sciernisko

Wioskę Wielkanocnego Zająca

w okresie świąt wielkanocnych

Dzieci ze szkół i przedszkoli oraz rodziny z dziećmi, które nas odwiedzą, będą mogły spotkać prawdziwego Wielkanocnego Zająca. Wśród atrakcji specjalnie dla dzieci znajdą się warsztaty zdobienia wielkanocnych jajek i stroików. Spotkamy się również z prawdziwą króliczą rodzinką w zagrodzie.

IMG_20191128_092758638

Wioskę Mikołaja

w okresie Bożego Narodzenia

W tym radosnym wszystkich do odwiedzin naszej mikołajowej wioski. Rodzinki z dziećmi zapraszamy w weekendy. Na gości z przedszkoli i szkół czekamy w pozostałe dni tygodnia. Organizujemy spotkanie ze świętym Mikołajem wraz z pasowaniem na jego pomocnika. W ramach warsztatów dla dzieci organizujemy pieczenie pierniczków, spotkanie z zaprzęgiem Mikołaja oraz warsztaty zdobienia bombek i stroików. Wszyscy, którzy jeszcze nie zdążyli, będą mogli napisać listy do Świętego Mikołaja.

dzien-farmerski-agroturystyka-sciernisko

Warsztaty dla szkół

Zachęcamy do skorzystania z oferty warsztatów dla szkół, które przygotowujemy na indywidualne zamówienie. Organizujemy: warsztaty kuchcika, warsztaty farmera oraz wioskę indiańską, a także zajęcia terenowe w lesie.