Restauracja Rzeka&Las

Restauracja Rzeka&Las to klimatyczne miejsce znajdujące się na ternie Osady Borowiackiej
Ściernisko. Z każdej strony jesteśmy otoczeni szumiącym lasem oraz piękną, dziką
przyrodą. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym możesz zatrzymać się na chwilę i cieszyć się
trwającym momentem, nie dotknie Cię tutaj miejski gwar, ani codzienny pośpiech

Lokalizacja

Restauracja Rzeka&Las to nasza perełka skryta w leśnym gaju otaczającym nasze Ściernisko. Stworzyliśmy to miejsce z myślą o osobach, które chcą uciec od miejskiego zgiełku i delektować się kaszubską, jak i europejską kuchnią.

Do dyspozycji gości pozostają dwie sale, które są dostępne na wynajem zgodnie z waszym zapotrzebowaniem na przeróżne imprezy okolicznościowe. Oprócz eventów zapraszamy was również na niedzielne obiady do naszej głównej sali restauracyjnej, gdzie macie możliwość spróbowania menu sezonowych oraz zaspokojenia swoich kubków smakowych w kameralnej i spokojnej atmosferze.

Godziny Otwarcia

Nasze sale dostępne są na wynajem przez cały rok, zapraszamy do kontaktu.

Restauracja Rzeka&Las otwiera swoje drzwi przed wami w każdą niedzielę od 12-19.

Zapraszamy was do obserwowania naszych mediów społecznościowych, na których informujemy o organizowanych przez nas eventach typu wioska Mikołaja, czy wioska Dyniowa, podczas których restauracja pozostaje otwarta przez cały weekend.

Nasza Historia

Punktem, który pomoże Ci nas zlokalizować, jest wieś Rytel, czyli borowiacka wieś. Ta malutka miejscowość powstała w XV wieku, a jej mieszkańcy Borowiacy, od zawsze cenili sobie bliskość natury i życie w zgodzie z nią. I właśnie my wraz z rodziną jesteśmy częścią społeczności dumnych borowiaków.

Nasza rodzina już w 1920 roku zbudowała na naszym terenie tradycyjną chatę borowiacką i to właśnie tu postanowiliśmy się osiedlić i powrócić do swoich korzeni. Od czasu przybycia do Ścierniska naszą misją było stworzenie miejsca, gdzie ludzie z miasta mogą przyjechać, aby uciec od ciągłego zgiełku i hałasu, oraz połączyć się z naturą i poznać siebie na nowo. Naszą misję spełniamy już od wielu lat, najpierw powstała agroturystyka, a niedługo później pojawiła się restauracja.

Restauracja Rzeka&Las to najprawdziwszy przykład miejsca z tradycją.

Nasza Kuchnia

Ściernisko to kameralne miejsce, gotujemy więc dla was. Nasza kuchnia jest mieszanką kuchni europejskiej, waszych ulubionych potraw oraz tradycyjnych kaszubskich smaków.

Gotujemy z lokalnych, sezonowych składników, dzięki czemu nasze potrawy są zawsze pachnące i zgodne z ideą slow-life. Nie wierzymy w masową produkcję, ani konsumpcjonizm, u nas zjesz tak jak w domu.

kuchnia-regionalna-restauracja-rzeka-las

Menu sezonowe

Ważną dla nas ideą jest używanie składników lokalnych oraz świeżych. Z tego powodu w naszej restauracji menu zmienia się zależnie od sezonu.

Jesienią możecie delektować się u nas potrawami z leśnych grzybów, dyni, czy dziczyzny.
Latem spróbujecie lekkich posiłków bazowanych na lokalnych warzywach i owocach, a zimą rozgrzejecie się gorącą herbatą i spróbujecie tradycyjnych dań świątecznych.

Aktualne menu zawsze możecie znaleźć na naszych mediach społecznościowych.

swieze-ryby-restauracja-rzeka-las

Menu okolicznościowe

Szukasz miejsca, gdzie gospodarze biorą pod uwagę Twoje smaki i preferencje? Po to właśnie jesteśmy! Na wszelkiego rodzaju eventy z przyjemnością ustalamy z wami indywidualne menu, które zaspokoi apetyty organizatorów oraz waszych gości.

Catering

U nas jest dokładnie jak u mamy! Czyli? Słoiki. Z myślą o wszystkich, którzy chcą cieszyć się naszymi wyrobami w domu, stworzyliśmy Paczkę z Borów, czyli słoikowy catering.

Razem z nami przenieś się w nostalgiczne czasy babcinej piwnicy i jej słoikowych wyrobów.

kuchnia-restauracja-rzeka-las

Menu okolicznościowe

Spędź wyjątkowy dzień z bliskimi, w miejscu, gdzie nic was nie rozproszy.

Razem! To jest najważniejsze podczas każdej imprezy. W Ściernisku naszym celem jest sprawienie, że każda uroczystość jest czasem dla was i dla waszych bliskich.

Zadbamy o to, co jest Ci potrzebne, abyś mógł cieszyć się trwającą chwilą.

Możesz u nas zorganizować

  • ślub i wesele
  • wieczór panieński/kawalerski
  • rocznicę
  • urodziny
  • komunię
  • chrzest
  • event firmowy

Organizujemy również eventy Sylwestrowe oraz Andrzejkowe, w czasie których możecie stać się częścią naszej społeczności i bawić się w rytmie muzyki do samego rana.

Sprawdź menu imprez okolicznościowych: