Historia miejsca na Kaszubach – Agroturystyka Ściernisko

NASZA HISTORIA, CZYLI O TYM, JAK LAS POZWOLIŁ NAM WRÓCIĆ DO KORZENI

„Ta kraina to kalendarz Pana Boga w którym zaznaczył ulotność chwili i odwieczny natury porządek.”

– Łucja Gocek „Cud w Borach”

Witamy u bram Osady Borowiackiej Ściernisko

Nazwa, którą nadaliśmy naszemu miejscu, pochodzi zarówno od regionu, do którego zapraszamy, jak i wypływa z osobistej historii. Niegdyś, gdy życie toczyło się zupełnie innym rytmem, w tych stronach królowały lasy. Bardzo wysokie, gęste i dzikie. Las dawał pracę, więc osiedlili się tutaj głównie pracownicy leśni. Osada Żukowo z czasem zmieniła swój charakter.

Agroturystyka Ściernisko — historia osobista

W 1920 roku na naszej ziemi dziadek i wuj zbudowali tradycyjną chatę borowiacką, zachwycającą barwami bieli i błękitu. Chata stoi do dziś i to właśnie ona stała się dla nas — ludzi z miasta — progiem nowego życia. Nie ukrywa naszego pochodzenia. To właśnie nasza przeszłość doskonale pozwala nam zrozumieć, jakich wygód oczekują nasi Goście, wybierając agroturystykę na Kaszubach na rodzinne wakacje.

Miejsce na rodzinne wakacje w Polsce

Nasze gospodarstwo agroturystyczne znajduje się na uboczu maleńkiej osady. Jesteśmy z każdej strony otoczeni lasami. Nasi Goście mogą odpocząć w gospodarstwie agroturystycznym na Kaszubach od miejskiego gwaru i codziennego pośpiechu. Hodujemy również zwierzęta – owce, kozy i daniele.

Wakacje na wsi dla dzieci i wiele więcej

Organizujemy wakacje dla dzieci na wsi. Tworzymy urocze miejsce na weekendowy wypad. Oferujemy także wynajem sali na uroczystości, jak również warsztaty. Zapraszamy do miejsca, które ma wszystko to, o czym marzą mieszczuchy. Pełne spokoju, zieleni, przestrzeni i chrupiącego kaszubskiego chleba o niepowtarzalnym smaku. Nam się nigdzie nie spieszy, jesteśmy tu i cierpliwie czekamy na Wasze odwiedziny.

Ściernisko to znak, że właśnie zebrało się urodzajny plon. Ściernisko to zapowiedź dobrego roku. Ściernisko to obietnica dobrostanu. Ściernisko to wyraz szacunku do tego, czym obdarza nas natura.