Historia miejsca

NASZA HISTORIA, CZYLI O TYM, JAK LAS POZWOLIŁ NAM WRÓCIĆ DO KORZENI.

 “Ta kraina to kalendarz Pana Boga w którym zaznaczył ulotność chwili

i odwieczny natury porządek.”

– Łucja Gocek „Cud w Borach”.

Witamy u bram Osady Borowiackiej Ściernisko.

Nazwa, którą nadaliśmy naszemu gościnnym miejscu na ziemi, pochodzi zarówno od regionu, w który Państwa zapraszamy, jak i wypływa z osobistej historii.
Niegdyś, gdy życie toczyło się zupełnie innym rytmem, w tych stronach królowały lasy.
Bardzo wysokie, gęste i dzikie. Las dawał pracę, więc osiedlili się tutaj głównie pracownicy leśni. Osada Żukowo z czasem zmieniła swój charakter.

W 1920 roku na naszej ziemi dziadek i wuj zbudowali tradycyjną chatę borowiacką, zachwycającą barwami bieli i błękitu. Chata stoi do dziś i to właśnie ona stała się dla nas punktem wyjścia, żeby nie powiedzieć drzwiami wyjściowymi do nowego życia.
Oboje jesteśmy z miasta i to widać! 😉

Nie próbujemy tego ukrywać, nasza przeszłość doskonale pozwala nam zrozumieć, jakich wygód oczekują nasi Goście.

Ściernisko to znak, że właśnie zabrało się urodzajny plon. Ściernisko to zapowiedź dobrego roku. Ściernisko to obietnica dobrostanu. Ściernisko to wyraz szacunku do tego, czym obdarza nas natura.

Nasze gospodarstwo agroturystyczne znajduje się na uboczu maleńkiej osady a otoczeni jesteśmy z każdej strony lasami. Nasi Goście mogą odpocząć w gospodarstwie agroturystycznym na Kaszubach od miejskiego gwaru i codziennego pośpiechu.
Hodujemy również zwierzęta – owce, kozy i daniele.

Poza tym, że organizujemy wakacje dla dzieci oraz tworzymy urocze miejsce na weekendowy wypad, oferujemy także wynajem sali na uroczystości, jak również warsztaty.

Zapraszamy do miejsca, które ma wszystko to o czym marzą mieszczuchy, spragnione spokoju, zieleni, przestrzeni i chrupiącego kaszubskiego chleba pełnego smaku i glutenu. Nam się nigdzie nie spieszy, jesteśmy tu i cierpliwie czekamy na Wasze odwiedziny.