Rodzinne wakacje

Na wczasy z dziećmi wybieramy się co rok. Wakacje z rodziną są po to, żeby odpocząć i budować relacje rodzinne.
Nie każde miejsce nadaje się na wakacje z rodziną.
Jako rodzice czwórki dzieci wiele razy zastanawialiśmy się gdzie na wakacje z rodziną i stworzyliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne Ściernisko.
Wakacje u nas obfitują w wiele atrakcji.

Tygodniowy program animacji na wakacje 2021:

dzien-survivalowy-agroturystyka-sciernisko

Dzień Survivalowy

Czy uda się współczesnej rodzinie poradzić sobie w lesie, na polanie czy w mieście bez prądu, telefonu i komputera? Wiele osób zapewne myśli, że się nie da. My udowodnimy, iż nie jest to takie trudne a jeszcze można przy tym się dobrze bawić. Dzieci będą miały możliwość znaleźć skarb wykrywaczem metalu a w rzece będą wypłukiwać złoto. Nie obędzie się bez podchodów gdzie zaszyfrowane będą wiadomości, ani bez strzelania z wiatrówki.
Bawiąc się z uśmiechami na twarzy i wielkim zaciekawieniem dzieci zbudują szałasy. A to wszystko zakończymy prawdziwą biesiadą przy przygotowanym przez dzieci ognisku. Tak przeżyty dzień wszyscy zapamiętają na długo

dzien-aktywego-wypoczynku-agroturystyka-sciernisko

Dzień Aktywnego Wypoczynku

Dzień słoneczny i pełen uśmiechu na twarzy trzeba spędzić aktywnie pośród przyrody. U nas jest taka możliwość, a do tego nie ma możliwości aby ktoś się nudził.

Po różnorakich zabawach, jak przeciąganie liny, skoki w workach, wyścigi na skrzynkach, wyścigi na nartach wieloosobowych czy wyścigu gąsienic na wszystkich twarzach będzie jeszcze więcej uśmiechu. Wiele radości dostarczą Wam także spacery w kuli wodnej, zamek dmuchany, zawody sumo, wyścigi w butach klauna czy siatka balonowa i uni mop.

Tak radosny i aktywny dzień zakończymy ogniskiem z kiełbaskami aby nabrać trochę sił po spalonych kaloriach.

dzien-indianskiej-przygody-agroturystyka-sciernisko

Dzień Indiańskiej Przygody

W XXI wieku coraz trudniej jest wrócić do czasów historycznych, my jednak zabierzemy Was w świat Indian. Wielki Wódz nada imiona wszystkim dzieciom a Państwa pociechy nauczą się robić pióropusze i totemy, rzucać lassem, strzelać z łuków, polować na bizony i lepić z gliny. Tradycyjnie Wielki Wódz zaprosi Was na wyścig jaszczurek.

dzien-farmerski-agroturystyka-sciernisko

Dzień Farmerski

Mało kto już wie jak wygląda życie na wsi, czy jak nazywa się sprzęt potrzebny gospodarzowi. Zabierzemy Was na przygodę farmerską, dzieci będą miały możliwość wziąć udział w obrządku, nakarmić nasze zwierzęta czyli kuca Maćka, owcę Basię, barana Kacpra, kozę Klarę, daniele Maćka i Elsę oraz króliki. Kiedy już zaprzyjaźnicie się ze zwierzętami zobaczycie maszyny rolnicze i upieczecie świeże bułeczki. Będzie można przejechać się konno, poskakać na sianie i pojechać wozem ciągniętym przez traktor.

dzien-kuchcika-agroturystyka-sciernisko

Dzień Kuchcika

Każde dziecko wie, że najlepiej zje kiedy z mamą lub babcią w kuchni upichcą coś dobrego. Prawdziwy kuchcik mieć powinien czapkę, dlatego nasze kuchcikowe zajęcia zaczniemy od zrobienia czapek kucharskich. Następnie każdy będzie mógł upiec swoją bułkę, zrobić masło, upiec pizzerki oraz przepyszne ciasteczko. Tego dnia każde dziecko będzie mogło zjeść do woli to co samo przygotował i poczęstować tymi przysmakami swoich najbliższych.

dzien-rycerski-agroturystyka-sciernisko

Dzień Rycerski

Od wieków się rzecz nie zmienia, że dziewczynki chcą być księżniczkami i chłopcy rycerzami. Zabierzemy Was w taki świat rycerski, gdzie będziecie mogli zrobić koronę i miecz, gdzie spotkacie prawdziwych rycerzy i pomożecie w poszukiwaniu zagubionego misia. Przeżyjecie także obronę zamku, który najpierw będzie trzeba zbudować.