Rodzinne wakacje

Na wczasy z dziećmi wybieramy się co rok. Wakacje z rodziną są po to, żeby odpocząć i budować relacje rodzinne.
Nie każde miejsce nadaje się na wakacje z rodziną. 

Jako rodzice czwórki dzieci wiele razy zastanawialiśmy się gdzie na wakacje z rodziną i stworzyliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne Ściernisko.
Wakacje u nas obfitują w wiele atrakcji.

Tygodniowy program animacji na wakacje 2021:

dzien-survivalowy-agroturystyka-sciernisko

Dzień Survivalowy

Zastanawiacie się Państwo gdzie na wakacje z dziećmi? Otóż tylko w agroturystyce Ściernisko dane Wam będzie przeżyć prawdziwą przygodę.

Czy uda się współczesnej rodzinie poradzić sobie w lesie, na polanie czy w mieście bez prądu, telefonu i komputera?

Wiele osób zapewne myśli, że się nie da. My udowodnimy, iż nie jest to takie trudne a jeszcze można przy tym się dobrze bawić. Uczestnicy zajęć będą śledzić zwierzęta po ich śladach i poznawać rośliny, a także poszukają skarbu wykrywaczem metalu i w rzece będą wypłukiwać złoto. Nie obędzie się bez podchodów gdzie zaszyfrowane będą wiadomości, ani bez strzelania z wiatrówki.

Bawiąc się z uśmiechami na twarzy i wielkim zaciekawieniem dzieci zbudują schronienie, nauczą się podstawowych węzłów i typów ognisk, a następnie przyrządzą na ognisku posiłek. A to wszystko zakończymy prawdziwą biesiadą przy przygotowanym przez dzieci ognisku. Tak przeżyty dzień wszyscy zapamiętają na długo.

dzien-aktywego-wypoczynku-agroturystyka-sciernisko

Dzień Aktywnego Wypoczynku

Dzień słoneczny i pełen uśmiechu na twarzy trzeba spędzić aktywnie pośród przyrody. U nas jest taka możliwość, a do tego nie ma możliwości aby ktoś się nudził.

Po różnorakich zabawach, jak przeciąganie liny, skoki w workach, wyścigi na skrzynkach, wyścigi na nartach wieloosobowych czy wyścigu gąsienic na wszystkich twarzach będzie jeszcze więcej uśmiechu. Wiele radości dostarczą Wam także spacery w kuli wodnej, zamek dmuchany, zawody sumo, wyścigi w butach klauna czy siatka balonowa i uni mop.

Tak radosny i aktywny dzień zakończymy ogniskiem z kiełbaskami aby nabrać trochę sił po spalonych kaloriach.

dzien-indianskiej-przygody-agroturystyka-sciernisko

Dzień Indiańskiej Przygody

W XXI wieku coraz trudniej jest wrócić do czasów historycznych, my jednak zabierzemy Was w świat Indian. Zapewne nie jeden rodzic przypomni sobie lata dzieciństwa a dzieci przeżyją wspaniałą przygodę.

Wielki Wódz zabierze Was w świat robienia pióropuszy i totemów, każdy zdobędzie nowe imię jednak żeby udowodnić wodzowi, że na nie zasługujecie będziecie rzucać lassem, strzelać z łuków, polować na bizony i robić garnki. Tradycyjnie Wielki Wódz zaprosi Was na wyścig jaszczurek po czym będziecie mieli okazję przejechać się „indiańskim” wozem.

dzien-farmerski-agroturystyka-sciernisko

Dzień Farmerski

Mało kto już wie jak wygląda życie na wsi, czy jak nazywa się sprzęt potrzebny gospodarzowi. Zabierzemy Was na przygodę farmerską, dzieci będą miały możliwość wziąć udział w obrządku, nakarmić nasze zwierzęta czyli kuca Maćka, owcę Basię, barana Kacpra, kozy Klarę i Sarę, daniele Maćka, Annę i Elsę oraz króliki. Kiedy już zaprzyjaźnicie się ze zwierzętami zobaczycie maszyny rolnicze i upieczecie świeże bułeczki.

Po kulinarnych eskapadach będziecie mogli przejechać się konno, poskakać na sianie i pojechać wozem ciągniętym przez traktor.

dzien-kuchcika-agroturystyka-sciernisko

Dzień Kuchcika

Każde dziecko wie, że najlepiej zje kiedy z mamą lub babcią w kuchni upichcą coś dobrego.

Prawdziwy kuchcik mieć powinien czapkę, dla tego nasze kuchcikowe zajęcia zaczniemy od zrobienia czapek kucharskich. Czym jest dobre gotowanie kiedy nie ma zabawy? Ziemniaki je każdy, ale zanim je zjecie będziecie musieli je wykopać, rzucić nimi do celu i zmierzyć się z ziemniaczanym slalomem. Po takim „przygotowaniu” ziemniaka zrobicie placki ziemniaczane.

A wiecie, że z ziemniaków można zrobić też teatrzyk? Najpierw jednak będziecie musieli zrobić ziemniaczane ludziki.

dzien-rycerski-agroturystyka-sciernisko

Dzień Rycerski

Od wieków się rzecz nie zmienia, że dziewczynki chcą być księżniczkami i chłopcy rycerzami, żeby na białym koniu ratować księżniczki z wież zamków. Zabierzemy Was w taki świat rycerski gdzie będziecie musieli zrobić koronę i miecz, gdzie spotkacie prawdziwych rycerzy i pomożecie w poszukiwaniu zagubionego misia.

Przeżyjecie także obronę zamku, który najpierw będziecie musieli zbudować po czym pasują Was księżniczkami i rycerzami. Na taką okoliczność wyprawi się dla Was Bal Rycerski, na który przybędziecie w maskach balowych.