Zielone szkoły

Ściernisko na Kaszubach by

Moc przygód i atrakcji dla zielonych szkół i grup zorganizowanych w gospodarstwie agroturystycznym “Ściernisko” na Kaszubach.

Organizujemy zielone szkoły. Zapraszamy na wielką przygodę uczniów, dzieci i młodzież w różnym wieku i z różnych stron Polski. Nasze gospodarstwo to miejsce przyjazne naturze, które posiada warunki sprzyjające ekologii.

Przygotowaliśmy specjalną ofertę na Zielone Szkoły i wycieczki szkolne. Specjalnie dla Was organizujemy różnorodne całodzienne programy dostosowane do wieku i zapotrzebowania dzieci uczestniczących w zielonych szkołach.

Oto nasze atrakcje, które umilą Wam pobyt w agroturystyce “Ściernisko”:

Specjalnie dla Was organizujemy różnorodne całodzienne programy dostosowane do wieku i zapotrzebowania dzieci uczestniczących w zielonych szkołach.

Cennik
Nocleg - 25 zł
Obiad - 15 zł
Obiad - 10 zł - przedszkola
Śniadanie - 10 zł
Kolacja - 10 zł

Gospodarstwo Agroturystyczne Ściernisko to wspaniałe miejsce na organizację wycieczek, biwaków, obozów, rekolekcji z atrakcyjnym programem pozwalającym na poznanie się i integrację grupy, zdobycie nowych przyjaźni, odkrywanie potencjału dzieci i młodzieży oraz rozwój zainteresowań.

Zaplanuj z nami jednodniowy wypad z grupą lub kilkudniową Zieloną Szkołę a także biwak weekendowy czy obóz na naszym polu namiotowym nad samą rzeką.

Zapewnimy Wam aktywny wypoczynek, który wszyscy uczestnicy zapamiętają na długo.

Dzięki unikalnemu położeniu w uroczym miejscu, w środku lasu, w pobliżu Borów Tucholskich na Kaszubach nad rzeką Brdą organizujemy ekologiczną zieloną szkołę nastawioną na przekazanie wiedzy umiejętności oraz budowanie relacji w grupie.

Dzieci przebywające na Zielonej szkole spędzają czas na zabawach integracyjnych, poznawaniu dzikiej przyrody, uczeniu się przydatnych życiowo umiejętności jak np.: podstawy gotowania - Dzień małego kucharza.

Nasza oferta dla szkół na zieloną szkołę jest zbudowana modułowo. W zależności od czasu trwania Zielonej szkoły dobieramy wraz z przedstawicielami szkoły punkty programu tak aby jak najlepiej dopasować je do możliwości i oczekiwań dzieci i nauczycieli.

 

Zielona szkoła, zielone szkoły

Zielona szkoła – to forma realizacji szkolnego programu nauczania, prowadzona w trakcie kilkudniowego wyjazdu klasy bądź kilku klas wraz z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze lub uzdrowiskowe. Wyjazd powinien stanowić kontynuację zajęć prowadzonych w trakcie normalnego toku nauczania i być poszerzony o atrakcyjne programowo elementy takie jak: zajęcia integracyjno socjalizacyjne np team building - budujące relacje w grupie, zajęcia przyrodniczo ekologiczne zajęcia ruchowe i sprawnościowe.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS